ÖPPET HUS 28 NOVEMBER KL 18

Välkommen på öppet hus på S:t Botvids gymnaisum 28 november 2019.

På torsdag 28 november kl 18 slår vi upp dörrarna för besök. Passa på att träffa lärare och elever och spana in våra fina lokaler.

Vi ses!

Hitta till oss

OM DU KÖR BIL OCH KOMMER NORRIFRÅN

och åker E4, E20 (Södertäljevägen) tar du av vid Hallundakopplet och svänger första till höger ut på Hallundavägen och svänger sedan andra till höger, vid Hallunda Centrum. Efter Hallunda Centrum är det första avfarten till höger så kommer du in på Tomtbergavägen. Se kartan.

OM DU KÖR BIL OCH KOMMER SÖDERIFRÅN

och åker E4, E20 (Södertäljevägen) tar du av vid Tumbakopplet och åker mot Hallunda. Vid Hallunda Centrum svänger du till höger. Efter Hallunda Centrum är det första avfarten till höger så kommer du in på Tomtbergavägen. Se kartan.

Parkering finns vid entrén, hämta ett tillfälligt parkeringstillstånd inne på skolan. Det finns också fri parkering för upp till tre timmar i Hallunda Centrum.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 9 september 2019
Sidan publicerad av: Freddie Kaplan