Lärare

En ung kvinna bakom en laptop tittar på ungdomar som sitter ned.

Lärarna på skolan kan nås via telefon eller epost.

Kan du inte hitta den du söker kan du kontakta skolan på 08-530 624 44 och
stbotvidsgymnasium@botkyrka.se.

Lärarnas kontaktuppgifter är sorterade efter förnamn.

AB – C – D – E – F – G – H – J – K – L – M – N – O

P – Q – R – S – T – U – V – X – Y – Z – Å – Ä – Ö

A

Självporträtt lärare.

Alessandra Gentile Jegendal
Förstelärare engelska, Italienska
alessandra.gentile.jegendal@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

Kontaktbild saknas.

Alexander Enkvist
Samhälle, historia, geografi
alexander.enkvist@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

Självporträtt lärare.

Anders Norin
Idrott och handelsämnen
anders.norin@botkyrka.se
072-596 64 87, arbetsrum 119

Anders Ohlsson
Filosofi
anders.ohlsson@botkyrka.se
072-596 64 87, arbetsrum 119

Självporträtt lärare.

Anna Reinikka
Förstelärare religion, psykologi
anna.reinikka@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

Anne Tengbjer
Svenska som andraspråk, franska
anne.tengbjer@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

Annette Eustachio
Svenska som andraspråk, engelska, samhällskunskap, idrott
annette.eustachio@botkyrka.se
070-234 26 74 & 072-596 64 85, arbetsrum 218

B

självporträtt lärare.

Barbara Bondesson
Idrott
barbara.bondesson@botkyrka.se
072-596 64 85, arbetsrum 218

Behzad Zendegani
Matematik, Programmering och Teknik
behzad.zendegani@botkyrka.se
072-596 65 03, arbetsrum 223

C

Självporträtt lärare.

Catarina Svensk
Förstelärare samhällskunskap, sociologi
catarina.svensk@botkyrka.se
072-596 64 85, arbetsrum 218

d

Dana Seifeddine Ehdwall
Matematik, kemi, biologi. Lektor och arbetslagsledare på språkintroduktionen.
dana.seifeddine.ehdwall@botkyrka.se
Tjänstledig

Daniel Tamras
Biologi, kemi, naturkunskap
daniel.tamras@botkyrka.se
072-596 65 04, arbetsrum 224

E

Självporträtt lärare.

Elisabeth Tjörnhammar
Svenska, svenska som andraspråk, tyska
elisabeth.tjornhammar@botkyrka.se
072-596 65 03, arbetsrum 223

Kontaktbild saknas.

Emil Paulsson
Engelska
emil.paulsson@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

Kontaktbild saknas.

Emma Larsson
Svenska som andraspråk
emma.larsson@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

F

Feyyaz Kerimo
Förstelärare företagsekonomi, samhällskunskap
feyyaz.kerimo@botkyrka.se
072-596 65 25, arbetsrum 117

G

Kontaktbild saknas.

Gayane Matevosyan
Bild
gayane.matevosyan@botkyrka.se
Bildsalen

Guillermo Ferrada
Ekonomi, handel
guillermo.ferrada.vicuna@botkyrka.se
072-596 65 25, arbetsrum 117

H

Kontaktbild saknas.

Hamza El Idrissi
Lärare handelsämnen, APL-ansvarig
hamza.el.idrissi@botkyrka.se
076-723 15 05, arbetsrum 117

J

Kontaktbild saknas.

Joanna Demir
Svenska, religion
joanna.demir@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

Kontaktbild saknas.

José Luis Castello
Matematik, fysik, kemi
jose.castello@botkyrka.se
072-596 65 04, arbetsrum 224

Julie Astély
Svenska som andraspråk
julie.gilbert.astely@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

K

Kontaktbild saknas.

Kadem Al Mohammedawi
Arabiska
kadem.al.mohammedawi@botkyrka.se
072-596 64 85, arbetsrum 218

Kontaktbild saknas.

Kajsa Ståhl
Omvårdnadsämnen
kajsa.sjoman@botkyrka.se
072-596 65 25, arbetsrum 117

Kim Vest
Svenska som andraspråk
kim.vest@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

L

Självporträtt Laila

Laila Eriksson Larsson
Vård och Omsorg
laila.eriksson.larsson@botkyrka.se
076-721 28 28, arbetsrum117

Kontaktbild saknas.

Lana Kareem
Engelska
lana.kareem@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

Kontaktbild saknas.

Liudmila Korshunova
Matematik
liudmila.korshunova@botkyrka.se
072-596 65 03, arbetsrum 223

Självporträtt lärare.

Lotta Ström Wiklund
Biologi, Naturvetenskaplig specialisering, Gymnasiearbete
anna.charlotta.strom.wiklund@botkyrka.se
072-596 65 04, arbetsrum 224

Kontaktbild saknas.

Lucienne Rezende Söderqvist
Svenska som andraspråk, engelska
lucienne.rezende.soderqvist@botkyrka.se
Arbetsrum 218

M

Kontaktbild saknas.

Malin Duveblad
Svenska som andraspråk
malin.duveblad@botkyrka.se
072-596 65 53, arbetsrum 217

Kontaktbild saknas.

Marianna Bergman
Matematik, kemi, biologi
marianna.bergman@botkyrka.se
072-596 65 04, arbetsrum 224

Martin Holmén
Svenska, historia
martin.holmen@botkyrka.se
072-596 64 87, arbetsrum 119

Kontaktbild saknas.

Melissa Deniz Icmen
Svenska som andraspråk
melissa.deniz.icmen@botkyrka.se
072-596 65 04, arbetsrum 224

Självporträtt lärare.

Mikael Orhagen
Engelska
mikael.orhagen@botkyrka.se
072-596 65 23, arbetsrum 211

O

Olga Romanova
Matematik
olga.romanova@botkyrka.se
072-596 65 03, arbetsrum 223

Olle Uppenberg
Filosofi, historia, psykologi
olle.uppenberg@botkyrka.se
Tjänstledig

P

Pirjo Andersson
Svenska som andraspråk
pirjo.andersson@botkyrka.se
Tjänstledig

R

Självporträtt lärare.

Robert Korsén
Fysik, matematik
robert.korsen@botkyrka.se
072-596 65 03, arbetsrum 223

Självporträtt lärare.

Roberto Tamayo Hokkanen
Svenska, svenska som andraspråk
roberto.tamayo.hokkanen@botkyrka.se
072-596 64 85, arbetsrum 218

S

Kontaktbild saknas.

Stina Ring
Svenska och historia
stina.ring@botkyrka.se
072-596 64 85, arbetsrum 218

V

Victoria Ratto
Spanska, företagsekonomi
victoria.ratto@botkyrka.se
072-596 64 87, arbetsrum 119

Viktor Jansson
Idrott, samhällskunskap
viktor.jansson@botkyrka.se
072-596 64 87, arbetsrum 119

Skriv ut
Senast uppdaterad: 26 september 2022
Sidan publicerad av: Soleil Redaktör