RUNDVANDRING I CIRKUSHALLEN 8 FEBRUARI 2018

Kvinna hänger i stång.

Den 8 februari kan du som är intresserad av att gå Estetiska programmet: Nycirkus komma och titta på cirkushallen i Alby.

Nycirkusinriktningen är en unik utbildning i Sverige med direkt samarbete mellan S:t Botvids gymnaisum och Cirkus Cirkör, som är Nordens största nycirkuskompani och en regional kulturinstitution. Cirkus Cirkör ansvarar för alla cirkusämnen på utbildningen. All cirkusträning sker i Cirkus Cirkörs cirkushall. Alla lärare är välutbildade och har internationell erfarenhet. Du kan läsa mer på Cirkörs hemsida Länk till annan webbplats. och här på S:t Botvids.

INFORMATION OCH RUNDVANDRING 8 FEB 2018

Rundvandring Cirkushallen Länk till annan webbplats. kl 13-16
Möte med familjer kl 13:30 och 15:00

Rotemannavägen 22, Norsborg
T-bana: Alby

För mer info kontakta oss gärna via epost:
stbotvidsgymnasium@botkyrka.se​

Skriv ut
Senast uppdaterad: 2 februari 2018
Sidan publicerad av: Freddie Kaplan